Makedonija pobedila Kosovo u predkvalifikacijama za Eurobasket 2021

Košarkaška reprezentacija Kosova izgubila je od Makedonije tesnim rezultatom 76:73 u prvom meču druge runde predkvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021, javlja Anadolu Agency (AA).

Meč je odigran u impozantnoj atmosferi pune sale Palate mladih u Prištini.

Kosovo i Makedonija su u grupi B, u kojoj je još i Rumunija.

Ekipa Makedonije je na početku utakmice bila bolja i vodila je u jednom momentu sa 14 koševa razlike. Novi kosovski selektor Damir Mulaomerović je čestim izmena igrača pokušao da ubrza igru svoje ekipe i razlika je smanjena i prva četvrtina je završena rezulatom 16:20.

U drugoj četvrtini igra je bila izjednačenija, ali su Makedonci održavali vođstvo. Na odmor posle prvog poluvremena otišlo se sa vođstvom Makedonije od 34:29.

Kosovari su prvi put izjednačili sredinom treće četvrtine 37:37. Nedugo zatim, Kosovo je prvi put povelo sa 41:39.

Treća četvrtina je završena s prednošću Kosova 49:48.

Poslednja četvrtina je počela trojkom Makedonaca, koji prelaze u vođstvo. Izjednačuje Kosovo na 51:51. Međutim, Makedonija povećava vođstvo. Četiri minute pre kraja meča rezultat je bio 67:60.

Makedonija je do kraja održavala rezultat i meč se završio rezultatom 76:73.

Najviše poena na utakmici postigao je kapiten Kosova Dardan Beriša 30, dok je u ekipi Makedonije najbolji bio Trajanovski s postignutih 17 poena.